Bilgi Al
Android Mobil İşletim Sistemi Eğitimi
Android programlama eğitimi, katılımcılara mobil cihazlar için Android işletim sistemi üzerinde çalışan programlar yazmayı sağlayan yetkinlikleri kazandırmaktadır. Android eğitimi, öğrencilerin yaygın kullanıma sahip Android işletim sistemi ile uyumlu, farklı amaçlara hitap eden programlar geliştirebilmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Bu eğitim Wissen tarafından düzenlenmektedir.

Toplam Kontenjan : 10

Başlangıç/Bitiş Tarihi

Eğitimin takvimi ön kayıtlar sonrasında belirlenecektir.

Ne kadar sürecek?

8 Hafta / 102 Saat

Eğitim Günleri

Bu eğitimin günleri henüz belirlenmedi.

Ne kadar ödeyeceğim?

Fiyat Sorunuz

Neler Öğreneceğim?
  • Ortam Kurulumu
  • Uygulama Geliştirme Süreçleri
  • Servis ve DB Bağlantıları
  • Yayımlama
Eğitim İçeriği
Geliştirme Ortamının Kurulumu
Cihaz / Emulator Ayarları
Proje Yapısı
Activity Yaşam Döngüsü
Ekranlar & Olaylar
Intent Kullanımı / Activity Navigasyonu
Menu & ActionBar Kullanımı
Internet Operasyonları (Web Servislerin Kullanımı, HTML Ayrıştırma)
SQLite Veritabanı
Servisler
Konum API kullanımı/ Google Maps
Multimedya Operasyonları
Push Notification Kullanımı
Sınama
Yayınlama
Gereksinimler
  • Java Standard Edition
Açıklama

Android programlama eğitimi, katılımcılara mobil cihazlar için Android işletim sistemi üzerinde çalışan programlar yazmayı sağlayan yetkinlikleri kazandırmaktadır. Android eğitimi, öğrencilerin yaygın kullanıma sahip Android işletim sistemi ile uyumlu, farklı amaçlara hitap eden programlar geliştirebilmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Android işletim sistemi (Android OS), Google tarafından mobil cihazlar üzerinde çalıştırılmak üzere geliştirilmiş Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Uygulamaların yazıldığı belli başlı donanımlar arasında; cep telefonları, tabletler ve dokunmatik ekranlı cihazlar bulunmaktadır. Android OS açık kaynak projelerde yaygın bir kullanıma sahiptir. Android işletim sistemi, güncelleme işlemleri ile önceden piyasaya sürülen programlardaki hatalar giderilmekte ya da programlar geliştirilerek daha güncel hale getirilmektedir.

Android işletim sistemi özellikleri arasında; mesajlaşma, ağ tarayıcısı, ses tabanlı olma, aynı zamanda çok sayıda işlem yapabilme (multitasking), ekran görüntüsü alabilme, TV kaydı, video kaydı, çoklu dil desteği gibi genel özellikler bulunmaktadır. Ayrıca, Bluetooth, WiMAX, NFC, WiFi HotSpot gibi çeşitli bağlantı özellikleri de desteklenmektedir. Android işletim sisteminde zengin medya versiyonları desteği ile donanım desteği de bulunmaktadır. Android işletim sistemi sürümleri, Android 1.0’dan başlayıp günümüzde Android 9.0 Pie’a evrilmiştir. Android işletim sistemi Google tarafından piyasaya sürüldüğü için Google tarafından geliştirilmiş olan çok sayıda hizmeti de içermektedir.

Android eğitiminin sonunda, Android OS tabanlı programlar yazabilirsiniz. Günümüzde, yazılım şirketleri tarafından mobil uygulama yazılımcıları sıkça aranmaktadır. Bu eğitim, mobil uygulama yazılımcısı olmanızın kapısını açabilir. Android işletim sistemine sahip cep telefonları için program yazmak, dünyada oldukça fazla tercih edilmektedir. Android eğitimini alanlar, bu alanlarda aranan kişiler arasına girebilir. Linux tabanlı olması sebebiyle mobil kod geliştirirken kullandığınız programlarda lisans ücreti ile karşılaşmazsınız.

Hangi Belgeyi Alacağım?

• Katılım Sertifikası

• Başarı Sertifikası (Başarı derecesinde mezun olan adaylar için Başarı Sertifikası verilmektedir.)

• Uluslarası Vendor Sertifikası (Bu alandaki yetkinliğinizi uluslararası sertifikalarla belgelemek için yetkili sınav merkezlerinde sınava katılabilirsiniz. Böylece uluslararası geçerli sertifika sahibi olabilirsiniz.)

Bu eğitim kariyerime nasıl katkı sağlayacak?

Android eğitimi sonucunda cep telefonlarına, tabletlere, akıllı saatlere ve diğer dokunmatik ekranlı cihazlara kolayca program yazabilirsiniz. Son yılların popüler ürünü olan Android işletim sistemi alanında yeteri kadar program geliştirici olmaması da rekabeti azaltmaktadır. Dolayısıyla Android tabanlı cihazlar için yazılım geliştiricisi olmak, sizi az bulunan ve aranan yazılımcıların arasına dahil edecektir.

Bu eğitimi tamamlayanlar;

• Mobil uygulamalar konusunda bağımsız danışman (freelance) olarak çalışabilirsiniz.

• Mobil uygulamalar geliştirerek Google Play Store üzerinde yayımlayabilirsiniz.

• Kurumsal firmaların yazılım geliştirme departmanlarında yazılım uzmanı olarak çalışabilirsiniz.

• Bilgi teknolojileri alanında kendi firmanızı kurabilirsiniz.

• Kurumsal firmaların en değerli verilerinin saklandığı veri tabanı yönetim sistemi departmanlarında görev alabilir, Yazılım geliştirme şirketleri, Oracle İş Ortakları Sun İş Ortakları gibi şirket ve alanlarda çalışabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Bilgi Almak İstiyorum
Android Mobil İşletim Sistemi Eğitimi

Bu eğitim Wissen tarafından düzenlenmektedir.

Wissen
Wissen, Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Üniversitesi’ne bilgi teknolojileri ile ilgili sektörel eğitim programlarında içerik olarak danışmanlık veren bir kurumdur.

Eğitim hakkında bilgi almak için üye ol. Üye isen giriş yaparak başvurunu tamamla.

Üye Ol / Giriş Yap
İlginizi Çekebilecek Eğitimler
Credit Card Logos