Bilgi Al
Swift ile iOS Mobil Programlama Eğitimi
iOS işletim sistemi üzerinde çalışan mobil programların yazılmasında Swift programlama dili kullanılır. Bu programlama dili, zengin uygulama alanları kadar iş bulmayı kolaylaştırması açısından da yoğun ilgi görür. Açık kaynak olan Swift kodları, programcıların dikkatini çeker.

Bu eğitim Wissen tarafından düzenlenmektedir.

Toplam Kontenjan : 10

Eğitim başlangıç tarihi geçmiştir.

Başlangıç/Bitiş Tarihi

30.07.2023

11.09.2023

Ne kadar sürecek?

6 Hafta / 102 Saat

Eğitim Günleri

Eğitim Günleri
  • Gün Saat
  • Cumartesi 09:00-15:00
  • Pazar 09:00-15:00

Ne kadar ödeyeceğim?

Fiyat Sorunuz

Neler Öğreneceğim?
  • IOS ile Uygulama Geliştirme
Eğitim İçeriği
iOS Geliştirme ve Uygulamalar
Swift Progralama Dili
Cocoapods Kütüphaneleri
Sahneler ve Kontroller
TableView ve Özel Cell Kullanımı
Autolayout ve Size Classes
Model ve Popover Kullanımı
Core Data, Sqlite Kullanımı
Animasyonlar
Web Servisleri, Xml Veri Kullanımı
Konum Servisleri ve Haritalar
Local ve Push Bildirimleri
Uygulama Test Araçları
Yayına Alma
Gereksinimler
  • Temel bilgisayar kullanım becerileri gereklidir
  • Herhangi bir programlama dilinde, temel seviyede bilgi sahibi olunmalıdır.
Açıklama

iOS işletim sistemi üzerinde çalışan mobil programların yazılmasında Swift programlama dili kullanılır. Bu programlama dili, zengin uygulama alanları kadar iş bulmayı kolaylaştırması açısından da yoğun ilgi görür. Açık kaynak olan Swift kodları, programcıların dikkatini çeker.

Swift dersleri ve iOS programlama eğitimi ile mobil cihazlar için kodlama yapabilir, farklı alanlarda çalışabilirsiniz. Mobil programlama ile kendi firmanızın ihtiyacı olan spesifik bir uygulamayı ya da herkesin kullanabileceği genel bir programı kolayca geliştirebilirsiniz.

Swift programlama dili, macOS, iOS, watchOS ve tvOS işletim sistemlerinde kullanılan sezgisel ve güçlü bir programlama dilidir. Kodlaması kolay ve keyifli bir dildir. Modern özellikler taşıyan Swift kodları, etkileşimli ve eğlenceli bir yapı sunar. Tasarımsal olarak güvenli bir yapıya sahip olan Swift kodu, oldukça hızlı çalışan programlar yazmaya olanak tanır.

Mobil programlama, küçük kablosuz cihazlar için kodlanan yazılımlardır. Bu programlar, yazıldıkları cihazlarda bulunan diğer bileşenleri kullanabilir. Örneğin; akıllı saat üzerinde çalışması düşünülen bir sağlık uygulaması, cihaz üzerinde bulunan sıcaklık sensörünü kullanabilir. Bu doğrultuda, mobil programlama dilleri; cihazda daha az yer tutan, daha az enerji harcayan ve hızlı çalışan kodları hedefleyerek geliştirilir.

Swift programlama dili, jenerik yapısıyla güçlü ve kolay bir kullanım sunar. Protokol uzantıları sayesinde jenerik kodlar yazmak çok daha kolaylaşır. Swift, metodları, uzantıları ve protokolleri destekleyen bir yapıya sahiptir.

Swift programlama dilini öğrenirken Swift oyun alanı (Swift playgrounds) iOS uygulamasında bulmacalar çözmek için gerçek Swift kodlarını kullanabilirsiniz. Böylece mobil programlamayı eğlenceli hale de getirebilirsiniz.

Hangi Belgeyi Alacağım?

• Katılım Sertifikası

• Başarı Sertifikası (Başarı derecesinde mezun olan adaylar için Başarı Sertifikası verilmektedir.)

• Uluslarası Vendor Sertifikası (Bu alandaki yetkinliğinizi uluslararası sertifikalarla belgelemek için yetkili sınav merkezlerinde sınava katılabilirsiniz. Böylece uluslararası geçerli sertifika sahibi olabilirsiniz.)

Bu eğitim kariyerime nasıl katkı sağlayacak?

• Mobil uygulamalar konusunda bağımsız danışman (freelance) olarak çalışabilirsiniz.

• Mobil uygulamalar geliştirerek Apple Store üzerinde yayımlayabilirsiniz.

• Kurumsal firmaların yazılım geliştirme departmanlarında, yazılım firmalarında mobil uygulama geliştirme departmanında yazılım uzmanı olarak çalışabilirsiniz.

• Bilgi teknolojileri alanında Mobile uygulama geliştirme hizmeti veren kendi firmanızı kurabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Bilgi Almak İstiyorum
Swift ile iOS Mobil Programlama Eğitimi

Bu eğitim Wissen tarafından düzenlenmektedir.

Wissen
Wissen, Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Üniversitesi’ne bilgi teknolojileri ile ilgili sektörel eğitim programlarında içerik olarak danışmanlık veren bir kurumdur.

Eğitimin başlama tarihi geçmiştir. En yakın zamanda yeni eğitim planlaması yapılacaktır.

İlginizi Çekebilecek Eğitimler
Credit Card Logos